Dcera moře - 8 kapitola

27. dubna 2014 v 14:23 | Lazurita |  Dcera Moře- Hotovo

Kapitola 8

Čím víc nestvůr padalo tím víc jich přibývalo , Leonie bojovala do konce svých sil , ale stejně jí nakonec odnesli na ošetřovnu.Prospala celý den i celou noc než byla schopná znovu udržet v ruce meč , na ošetřovnu za ní chodil jen Percy a kdykoli se tam objevil Nico , hnal ho ven.Když se konečně ven dostala Nika nikde neviděla a dělala si o něj starosti , byla se dokonce podívat i v Hadovo srubu -což dělala jen občas- , ale ani tam nebyl.Leonie se tedy vydala na pláž , což dělala jen když byla nervozní či smutná, a tam ho našla . Ležel na písku a koukal do oblak, Leonie se usmála rozeběhla se k němu.Hej zavolala, vykulil oči a bleskově vstal.Popadl jí za ruce a přitáhl k sobě , měl ošklivé rýhy ve tvářích a byl cítit po nestvůrách , ale to bylo Leonii jedno , pevně se k němu přitiskla. Nico se rozhlédl , neni tady Percy že ne?Leonie zakroutila hlavou , naštěstí ne , stáhla Nika do písku a opřela se o něj , Nico jí hladil po vlasech , očividně spokojený že jí tam má.Tady nás snad hledat nebude , zamumlala Leonie a prohrábla Nikovi vlasy. No to doufejme , řekl Nico a zamračil se na něco na moři.Leonie se tam koukla taky a uviděla jakousi postavu , v tu chvíly se otřásla země a těsně u Nikových nohou se otevřela. Z jámy se vyvalila mlha a zakryla jim výhled,Nico k sobě Leonii tiskl pevněji a pokoušel se nahlédnout do mlhy.Za chvíly se mlha rozplinula a před nimi stály dvě postavy , oba to byli muži a oba se tvářili nasupeně. Ten z mlhy na sobě měl krátké černé tričko , černé kalhoty a přes ramena plášť , tvář měl bledou jako by právě vstal z mrtvých , vlasy černé jako uhel a oči také černé.Leonie se zaměřila na toho druhého , ten na sobě měl plážové sandály ,kraťasy a krátké tričko ,vlasy měl černé oči zelené , v jedné ruce držel trojzubec.Leonie a Nico se na sebe udiveně podívali , co chcete zeptal se zaraženě Nico.Na mého syna jsi pěkně natvrdlej zavrčel Hádes, myslim že to víš, Nico to skutečně věděl. Takže pojďte , je načase abyste se rozdělili, já totiž nedovolím aby ses zatahovala s Hádovým synáčkem řekl Posedón a vytáhl Leonii z Nikova objetí.Teď každý z vás bude bydlet se svým otcem , ty v tomto případě se mnou Nico , řekl Hádes a zvedl na nohy Nika , umlčeného láskou a bolestí , vzal ho kolem ramen a vedl do jámy.Nico se začal bránit , ale proti bohovy neměl šanci , necháš toho zaječel Hádes , ale tím ještě zvýšil Nikovu touhu po úniku.Leonie se na něj nešťastně dívala dokud nezmizel spolu s Hádem v jámě , potom se koukla na Poseidóna , položil jí ruku na rameno , je to pro tvé dobro.Leonie se rozbrečela a rozeběhla se pryč , jelikož Poseidón nebyl takový jako Hádes , tak se za ní nevydal.


Byla tmavá noc , Leonie se rozhodla že když se do podsvětí nedostane živá tak se zabije , potom už k Nikovi najdu cestu přesvědčovala se když se vypravila do lesa.Vzala si na sebe teplé oblečení a dýku ,když stála uprostřed lesa , odbyla půlnoc. Leonie si sundala šátek který měla uvázaný kolem krku a rozprostřela ho na zem , netušila jestli to pomůže aby se dostala k Nikovi ale zkusit to chtěla.Užuž se chtěla probodnout , když tu se země otřásla a otevřela , Leonii vypadla dýka z rukou , před ní se zamihotal vzduch a zobrazil Nico ve své obvyklé bundě . Leonie vykulila oči když obraz Nika promluvil. Leonie , prosím , ty se nesmíš zabít , sestup do podsvětí , najdi otcův palác a můj pokoj , tam mě najdeš , otec neví že ti pomáhám , on o mě dávno ztratil zájem , miluju tě a prosím pospěš si, udržet tu zemi mě hrozně vyčerpává.Leoni se rozeběhla do díry , na chvíly se však ještě obrátila k mihotající se postavě , Nico ?! Postava se obrátila , ano ,? Taky tě miluju , ani nemáš potuchy jak moc , poté se rozeběhla to tmy.


Leonie stanula přímo u Hádova paláce , netušila co má dělat , zaklepat nemohla a vyrazit dveře taky ne , byli ze zlata a to by si akorát vykloubila rameno.Najednou se dveře otevřeli a ven vykoukla tvář mladé ženy , popadla Leonii za triko a vtáhla dovnitř . Co tady děláš zeptala se jí , Leonie se na ní podívala , mohu vám důvěřovat že to neprozradíte Hádovy?
Žena si pohrdavě odfrkla , jistě .
Hledám Nika , Nika di Angelo řekla Leonie.
Aha ten je svém pokoji , nemám ho ráda a co mu chceš , hm ... jak že se jmenuješ?
Jsem Leonie Jacksonová , a potřebuju ocaď Nika dostat.
Aha ,já jsem Persefona a Nika ti ocaď klidně dostat pomohu , aspoň mi dá pokoj s tím jeho škemráním že musí za svou holkou.
Leonie zrudla , ano a můžeme už jít prosím?
Ale jistě pojď za mnou.
Leonie se vydala za paní podvětí spletí chodeb , trvalo jim snad celou věčnost než stanuli před železnými dveřmi pobytými lebkami , Persefona máchla rukou a dveře se rozplinuli, Leonie nakoukla dovnitř , Nico stál u okna a rozhlížel se po krajině. Nico, řekla znechuceně Persefona , máš tady návštěvu. Nico se nasupeně obrátil , už jsem říkal že otce nechci ani vidět , pak uviděl Leonii.Rozběhl se k ní a sevřel jí v objetí , Leonie tys to zvládla , miluju tě , tak moc.Nevšímal si Persefony která na ně vyjeveně zírala a jen šťastně objímal Leonii . Není čas odsud už vypadnout zeptala se po chvíly Leonie , Persefona už chtěla něco říct , když se za ní objevil Hádes a nasupeně si měřil Nika a Leonii , jak vidím tak vás dva vod sebe jen tak nerozdělím. Nico Leonii silně objal , ne to nerozdělíte otče , a teď z bohem , Nico máchl rukou a i s Leonii se rozplinul do zlaté záře .


Když se Leonie probrala první co uviděla byl Nico jak se nad ní sklání , obejmula ho kolem krku a políbila , miluju tě řekla snad po sté.Nico ji obejmul kolem pasu , já vím , i já tebe , ale bylo to fous málem nás chytil.
Leonie pokývala hlavou , kde to vůbec jsme ?
V táboře řekl Nico a postavil se a pomohl na nohy i Leonii , ta zívla a chytla ho za ruku, kolem se rolila stříbrná zář když se ti dva znovu políbiliPokračování příště...........
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama