Kámen květů tajemných draků- Škola je pohroma, a to doslova

6. srpna 2014 v 9:58 | Lazurita |  Kámen květu tajemných draků

Škola je pohroma, a to doslova

Až do sedmi hodin jsem nemohla spát, Tak jsem vstala a začala kámen studovat. Vypadal neobvykle což taky byl. Přejížděla jsem prstem po vzorech a docela se mi kámen zalíbil, najednou se na mě oko kouklo a zamrkalo. Upustila jsem kámen na polštář a zírla na mrkající oko které si mě zaujatě prohlíželo.
"Koho jsem to zase dostala kdo jsi"? Ozvalo se mi v hlavě.
Vykulila jsem oči a zamumlala "Lan-Fen Kasihar".
"Mluv v mysli neslyším tě, vidím jen jak otevíráš pusu" ozvalo se mi znovu v hlavě.
"Lan-Fen Kasihar" poslala jsem kameni myšlenku, "a ty jsi kdo"?
"No, zatím jen kámen,ale když mě budeš mít neustále u sebe stane se ze mě tvůj drak".
"Hm zelený drak,to by byla paráda". Pomyslela jsem si.
Najednou mi zazvonil budík a já poznala že je půl sedmé, šla jsem se nasnídat, ale ještě předtím jsem si kámen strčila do kapsy.
K snídani jsem si dala cereálie s mlékem a jablkovou šťávu, hned potom jsem si ještě dopřála citronový čaj. Potom jsem se šla obléknout. Pro dnešek jsem zvolila královsky zelenou a zlatou. Vzala jsem si dlouhé tričko s rozšířenýmy rukávy, protkanými zlatou a se zlatýmy čínskýmy vzory. Dlouhé černé zvoncové kalhoty a zlaté střevíce. Místo aktovky jsem si vzala kabelu, jeli jsme totiž do čínského muzea na školní výlet.potom jsem se rozeběhla z domu přímo ke škole.

※※※※※※※※※※※※※※※※※※※※※※※※※※※※※※※※※※※※※※※

Mávala na mě kamarádka Sakura-Nasatia, v ruce držela oranžovou kabelku a na sobě měla červené kimono což mi bylo jasné že byla ještě před tím na Kun-fu. "Ahoj Saky" zamávala jsem jí nazpátek a rozeběhla se za ní. "Nechceš se převlíct"?
"Asi už nebude čas" řekla Sakura. "Ále", máchla jsem rukou,"jasně že bude".
"Dobře, hned jsem zpátky" řekla a zmizela ve škole.
Za chvíli už tady byla v červené nakládané sukni a krátkém zeleném tričku, na nohou měla lehké letní kozačky.
Potom přišel učitel a my nastoupili do autobusu. "Čau holky" ozval se známý hlas hned jak jsme si se Sakurou sedli. "Tai-Yangu" křikla jsem naoko podrážděně, "nech toho jo"?!
Tai se zamračil, "to mi nedáš ani pusu"?
Zamračila jsem se ještě víc než on, "zapomeň". Než jsem však stačila udělat ještě něco, dal mi pusu na tvář a zašlebil se.
"Ggggggrrrrr" zavrčela jsem a vrhla se na něj.
Svalili jsme se do uličky,zrovna když procházel učitel, zvedl nás za límce do vzduchu a ďábelsky pronesl: "Lan-Fen Kasihar a Tai-Yang Chasoru , to jsem si mohl myslet".
Tak abych řekla pravdu tak není den kdybych něco neprovedla, většinou s tím měl i co dělat Tai nebo Sakura. To ale už učitel věděl, protože se obrátil k Sakuře. "A vy slečno Sakuro s tím nemáte co dělat"? Sakura jen zírala do sedadla před sebou a mlčela. "Ona s tím nemá co dělat" řekla jsem.
"A co s tím má co dělat tenhle", zeptal se učitel a ještě nadzvedl Tai-Yanga. Naprosto jsem zrudla a zaslechla někoho před námi jak se hihňá. "Dal mi pusu" zamumlala jsem. "Já však vidím že ti jí dává každý den a tobě to nevadí, a teď ti to najednou vadí".
Byla to pravda, vždy když jsem přišla do školy dal mi pusu,obšal na tvář občas na rty. Vždy mi to bylo tak trochu jedno, ale teď nevím co to do mě vjelo. Zamumlala jsem omluvu a učitel mě s Tai-Yangem pustil. Sedla jsem si zpátky vedle Sakury a naštvaně pronesla: "Škola je pohroma, a to doslova". Sakura kývla. Tai si sedl za mě a obějmul mě rukama okolo krku, a já dostala zase ten záchvat vzteku a zase bych se na něj vrhla kdyby mě Sakura nechytila a nestáhla zpět na sedadlo. Tai ze mě ruce stáhl a zatvářil se popleteně, "co jsem ti udělal"?
Najednou mě něco napadlo, vytáhla jsem kámen a zůstala na něj hledět, zářil zelenou blátivou barvou.
"Ty ho máš taky"? Zeptala se Sakura a vytáhla z kapsy oranžový kámen. "Tak prrr holky" řek Tai, "já ho mám taky", vytáhl tmavě žlutooranžovozelený kámen. Podívali jsme se na sebe ,a já bych přísahala že myslíme na totéž.
"Proč zrovna my tři"?

※※※
Pokračování příště.......
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama