Iriana- Kniha osudu- 1 kapitola

16. října 2014 v 17:33 | Lazurita |  Iriana- Kniha osudu

Ta kterou nikdo nechránil

Měsíc byl v úplňku. Dlažba byla suchá, ale zatahovalo se. Najednou vzduch prozířl zděšený výkřik. Žena se skácela k zemi. Dům ozářilo prudké zelené světlo. Domem se rozlehl dětský pláč a křik. Pak všechno utichlo. Rudé světlo a další výkřik, zděšený. Na zemi leželi dvě těla, ženy a muže. Ani stopa po útočníkovi. V malé postýlce seděla malá holčička, ještě batole a plakala. Po tělíčku měla šrámy a několik jizev. Ale něco měla na dlani. Hluboko do kůže byl vyryt jakýsi znak nějaký klikihák. Slabě zlatě zářil.
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Ještě tu noc se z nebe snesl okřídlený kůň, pegas. Na něm seděl nějaký muž. Vzal děvčátko a sedl si opět na pegase. Vznesl se a letěl jako o závod pryč, pryč z toho místa než se tam nahrnou lidi.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Kráčel po suché dlažbě a rozhlížel se. Ani nemusel mít sluch, přesto věděl co se okolo děje. Za chvíli tu bude balíček který má dostat. Natáhl ruku a všechna světla v ulici ve které byl zhasla. Usmál se a pokračoval až k domu číslo 15. Měl krásnou zahradu, hodně opečovávanou, byl bíle natřený a měl moderní pastová okna. Nóbl obývací pokoj a všechno ostatní. Najednou se ozvalo šustění křídel a na silnici v ulici dosedl bílý pegas. "Tak jsem tady pane" ozval se můžův hlas. Pán se otočil a pohlédl mužovi do očí. "povedlo se Silisi"? Silis přikývl a podal pánovi balíček v jeho rukou. "Vzal jsem jí jak nejdříve to šlo pane Hektore" řekl Silis. Hektor si balíček vzal a trochu odhrnul peřinky. Děvčátčina tvářička se usmívala. Najednou se ozvalo Puf, a za Hektorem se objevila žena. "Madelie prosím, neděste mne" řekl Hektor a zase malou zachumlal. "Jsem ráda že ji necháváte tady a jsem ráda že ji radši nenecháte Karise. Je to její teta, je to ožralkyně". Madelia kývla směrem k domu číslo 15 a usmála se. Hektor jí úsměv oplatil a položil malou přede dveře. Odněkud vytáhl bílou obálku a položil jí na děvčátčiny dečky. "Přeji ti mnoho štěstí" řekl a pak odešel, spolu s Madeli a Silisem.


Pokračování příště......
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama